Magický UV bodypainting

John Poppleton objevil způsob, jak ztvárnit magické fosforeskující momenty z přírody pomocí speciálních barev a UV osvětlení. Krajinky kreslí navíc na ženská těla.

uv-bodypainting

Americký umělec, malíř a fotograf John Poppleton má své životní motto Obdivovat něco nového. To se mu splnilo a přichází s novou malířskou a fotografickou technikou, která mu umožňuje ztvárnit fascinující přírodní scenérie jako je západ a východ slunce, svit hvězd, polární záře, odlesky vody, blesky a další.

uv-bodypainting2

V jeho již 20-tileté kariéře začínal jako svatební fotograf, kdy kromě standardních fotografií experimentoval s focením nevěst na zvláštních místech, v opuštěných budovách nebo na střechách. Následně zkoušel fotit objekty osvětlené UV světlem. Úžasného výsledného efektu však dosáhl, až když spojil malování svítivými barvami na tělo (bodypainting) spolu s technikou UV fotografie.

John Poppleton říká, že UV fotografie je něco jako čtvrtá dimenze. Neviditelné UV světlo vytváří z foceného objektu světelný zdroj a je jen na fotografovi, jak jej zachytí.

John Poppleton prozradil, že fotí přístrojem Canon EOS 6D s 24-105 f/4L IS objektivy. K UV osvětlení používá klasické UV zářivky délky 120cm a výkonu 40W z Wal-Martu. Nainstaloval je po dvou do vlastního světelného systému, kterému říká UV světelný panel. Těmito panely pak osvětluje objekt podle potřeby.

uv-bodypainting3

Umělec má již s UV fotografií 4-letou zkušenost, kdy objevil, že nejpůsobivější fotografie se dají vytvořit při vysokém nastavení ISO a s živým náhledem (live view). John Poppleton většinou používá nastavení okolo 1/15 sec. @ f/5.6 and 1600 ISO. Pořízené snímky následně koriguje a upravuje ve Photoshopu.

UV snímky malby na tělo jsou velmi zajímavé, je to něco kompletně nového. Výsledné fotografie mají fosforeskující nádech a neuvěřitelné barvy. Zda se jedná o umění nebo je to už kýč, musíš zhodnotit sám.

uv-bodypainting1

Další UV fotografie umělce najdeš na jeho oficiálních stránkách a na serveru 500px.

Podívej se také na další obrázky autora na stránkách Pinterest.

Sledujte nástěnky Cermi.NET na Pinterestu.  

Komentáře

Vložit komentář

Captcha kód
Zveřejněno 14.7.2014