Kultura

Zajímavé články o kultuře a umění. Najdeš zde tipy na dobrou muziku, recenze na filmy, divadlo, trochu poezie, odkazy na zajímavou architekturu či fotogfrafie.

kultura2

Poslední články

bydleni-na-utesu.jpg

Bydlení na útesu

23.9.2014 > Kultura

Jak by se ti líbilo bydlet v domě zavěšeném na skále 40 metrů nad hladinou rozbouřeného oceánu? Australští architekti takový dům vyprojektovali a bydlení v něm musí být úchvatné.

bydleni-na-utesu.jpg

Bydlení na útesu 2

23.9.2014 > Kultura

Jak by se ti líbilo bydlet v domě zavěšeném na skále 40 metrů nad hladinou rozbouřeného oceánu? Australští architekti takový dům vyprojektovali a bydlení v něm musí být úchvatné.

uv-bodypainting.jpg

Magický UV bodypainting

14.7.2014 > Kultura

John Poppleton objevil způsob, jak ztvárnit magické fosforeskující momenty z přírody pomocí speciálních barev a UV osvětlení. Krajinky kreslí navíc na ženská těla.

moderni-detsk-rikanky.jpg

Moderní dětské říkanky

12.7.2014 > Kultura

Klasické dětské říkanky už dnešním dětem moc neřeknou. Používají staré formy češtiny a obsahují slova, která naše děti neznají. Tak jsme se pokusili některá říkadla a písně zmodernizovat.

podvodni-fotografie.jpg

Podvodní fotografie

9.6.2014 > Kultura

Podvodní surrealistické snímky byly pořízeny na vraku u Bali v hloubce 25m. Focení pod vodou je velmi komplikované, pojďme obdivovat výsledek obtížné práce.

tim-burton-vystava.jpg

Výstava Tim Burton a jeho svět

16.5.2014 > Kultura

Ve třech patrech galerie Dům U Kamenného zvonu v Praze lze zhlédnout na 500 originálních obrazů, skic, fotek a plastik od Tima Burtona. Fantastickou výstavu plnou jeho temných postaviček doplňuje doprovodný program včetně dvou sálů s promítáním Burtonových filmů.

nepouzitelny-design-Giuseppe-Colarusso.jpg

Nepoužitelný design od Giuseppe Colarusso

21.3.2014 > Kultura

Italský designer, fotograf a výtvarník Giuseppe Colarusso představuje kolekci bizardních objektů s názvem Nepravděpodobnost (Improbabilita). Jeho velmi vtipné obrázky zobrazují různé designové předměty a situace, které nejsou buď technicky možné nebo jsou nepravděpodobné, nebo jsou prostě k ničemu.

surf-arena-praha-letnany.jpg

Surfařský simulátor v Praze

20.2.2014 > Kultura

Z pražské čtvrti Letňany se stává centrum neobvyklých sportů. Již v letošním roce zde vyroste Surf Aréna Praha. Jedná se o krytou halu se simulátorem umělé vlny pro surfování. Těš se na super zábavu!

Galileo-kresby-Mesice.jpg

Kresby Měsíce od Galilea

31.1.2014 > Kultura

Galileo Galilei nevynalezl dalekohled, ale byl jeden z prvních, kdo ho vlastnil a také vylepšil. Cílem jeho pozorování byla samozřejmě noční obloha. A tak již roku 1609 vznikly unikátní detailní kresby Měsíce. O rok později už vydal ucelenou knihu o pozorovaných vesmírných tělesech.

nejvetsi-informacni-katastrofy.jpg

Největší informační katastrofy lidstva

25.1.2014 > Kultura

Informace je a vždy byla nejcennější komodita světa. Všechen lidský lidský pokrok závisí na shromažďování a uchovávání informací. Pokud jsou informace ničeny, lidský pokrok trpí. Uvádíme zde velmi zajímavý diagram, který zobrazuje nejvýznamnější ztráty informací v historii lidstva. Většinou se tak stávalo při požáru knihoven.